Ένα σπουδαίο τρίποντο πανηγυρίζει η Δήμητρα Ευξεινούπολης, καθώς υπέταξε στο.. ντεμπούτο της στο γήπεδο του Αλμυρού τον Ατρόμητο Παλαμά με 1-0, χάρη σε ένα τέρμα του Λάμπου στο 80ο λεπτό.

Οι δύο ομάδες παρουσιάστηκαν με όρεξη για ποδόσφαιρο και είχαν τις στιγμές τους για κάποιο γκολ στο πρώτο ημίχρονο, με καλές ευκαιρίες μπροστά στις δύο εστίες. Όσο ο χρόνος περνούσε, οι φιλοξενούμενοι έδειχναν ευχαριστημένοι με το βαθμό, σε αντίθεση με τη Δήμητρα που κυνήγησε με μεγαλύτερη θέρμη τη νίκη και κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο.

Τελικά ο Λάμπος, που πέρασε ως αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο ήταν αυτός που έδωσε τη νίκη στην ομάδα του, με τη Δήμητρα να φτάνει τους 8 βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Δήμητρα Ευξεινούπολης: Σταυράκης, Φαράντος, Διαμαντόπουλος, Γαλανόπουλος, Στεφανής (78’ Μπέϊκος), Καμπέρης (78’ Βούλγαρης), Βουρδάκης (90’ Μπουμπούκης), Καρράς, Κρανάς (65’ Σιώβας), Αναστασίου, Δημητρίου (65’ Λάμπος)

Πηγή: regista.gr