ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΡΟ
Η ΔΕΥΑ Αλμυρού σας γνωρίζει ότι μετά από δειγματοληψία που πραγματοποιήθηκε στο νερό των δικτύων ύδρευσης (Αλμυρός-Ευξεινούπολη- Κρόκιο – Πλάτανος – Αμαλιάπολη – Σούρπη – Νηές – Αγία Τριάδα – Πτελεός -Αχίλλειο (εξωτερικές βρύσες) – Άγιοι Θεόδωροι) μετά τις πρόσφατες πλημμύρες, δεν προκύπτει ύπαρξη μικροβιακού φορτίου και συνεπώς το νερό θεωρείται κατάλληλο για ανθρώπινη κατανάλωση.
![‼️](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t77/1/16/203c.png)
Για τους υπόλοιπους οικισμούς αναμένουμε τα αποτελέσματα. Η δειγματοληψία θα επαναληφθεί τις επόμενες ημέρες.